укр rus
Рослинництво
/
Тваринництво
Інформація про замовлення
Контакті дані
Додаткова інформація
по відправленню замовлення наші
представники зв′яжуться з вами
упродовж 1 робочого дня
про компанію
контакти
написати нам
ЗMI про нас
Рослинництво Племінне свинарство Товарне свинарство Біопаливо
"Племзавод "Агропрайм Холдинг": черга уже розписана до березня"
7 лютого, 2014

У січні в ТОВ «Агропрайм Холдинг» сталася довгоочікувана подія: на племзавод підприємства завезли племінних свинок та кнурів французької генетичної компанії Gene+. Всі тварини добре перенесли довгий переїзд із Франції і нині ще на карантині. Чому вибрані саме ці тварини і як планують використовувати племінне поголів’я, ми розпитали у головного технолога підприємства Василя Лимаря. 

 

- Василю Олександровичу, чому виникла потреба оновити племінне поголів’я?

 

- Ми постійно працюємо над покращенням генетичних показників тварин, які вирощуються на нашому племінному заводі. Кнурів повністю замінюємо кожні 2 роки, 10-15% свинок – кожен рік. Оновлення племінного поголів’я дає можливість нам і нашим покупцям отримувати кращі результати на товарному виробництві і,відповідно, підвищувати прибутковість свинарства на підприємствах.

 

- Скільки тварин завезли зараз?

 

- Усього 44 тварини, з них 30 – чистопорідних батьківських ліній, які будуть використовуватися на племінному заводі. Породи – Велика біла та Ландрас, по 5 кнурців і 10 свинок кожної породи. Ще по 7 голів – кнурці Дюрок і Мускулор. Остання - новинка, високопродуктивний гібрид порід Ландрас, Дюрок та П’єтрен для відгодівельного комплексу. Всі тварини – французької селекції.

 

- А чому обрали саме цю генетику?

 

- Якісні показники поголів’я повністю відповідають нашим вимогам. Це гіперплодовитість свинок, яка становить 16-19 поросят за один опорос. Поросята досягають ваги 100 кг за 145 днів, забійний вихід складає 80%, товщина шпику – не більше 15 мм, площа м’язового вічка – 58 міліметрів. Це одні з найкращих показників у Європі, які тепер ми будемо відтворювати на нашому племзаводі. У високій якості селекційної роботи французів я наочно пересвідчився, відвідавши племінні ферми в провінціях Орлеан та Бретань і генетичний центр компанії у м. Лаваль. У Франції тварини прабатьківських ліній цієї компанії занесені до реєстру стратегічного надбання країни.

 

- Але в Україні широко представлена і датська генетика. Чому ви вибрали «французів»?

 

- Так, племінні тварини датської генетики мають дуже високі показники. Але вони більш вимогливі до умов утримання і якісної годівлі. Якщо ці параметри не витримуються, датська генетика не працює. На жаль, більшість фермерських господарств України не можуть забезпечити повноцінну технологію вирощування, якої вимагають для результатів «датчани». А «французи» менш вимогливі до кормів, легше адаптуються при зміні умов утримання.

 

- Як тварини перенесли транспортування?

 

- Всі тварини прибули в гарному стані й зараз перебувають на карантині, який триватиме 2 місяці. Потім вони будуть введені в основне стадо, й уже влітку ми зможемо реалізовувати покупцям свинок і кнурів везення для племінних тварин є дуже важливим, ми торік налагодили транспортування власним спеціалізованим транспортом як великих (150-200 голів), так і малих (3-5 голів) партій племінних тварин.

 

- Якщо не секрет: скільки коштує таке поголів’я?

 

- Вартість ремонтної свинки, якщо імпортувати її з Франції, складає 600-700 євро, кнурця - 1500-2000 євро. Якщо ж купувати ремонтних свинок, отриманих від тварин батьківських ліній на нашому племзаводі, вони коштують 200-300 євро. Різниця суттєва, тому ми не маємо проблем зі збутом. Черга на ремонтних свинок і кнурців уже розписана до березня. Як жартує наш постійний покупець з Вінниччини, «якби ви були розташовані в Центральній Україні, поросят ми забирали би прямо з-під мамки».

 

До речі, у 2013-му стороннім покупцям з усіх регіонів України ми реалізували 1700 голів племінного молодняку. Ще 600 голів поставили на власний відгодівельний комплекс. Досягли результату - 30 живонароджених поросят на свиноматку на рік. У 2014-му плануємо покращити показники за рахунок щойно завезеного поголів’я.

 
Інвестиційні проекти:
  • налагодження виробництва продукції рослинництва
  • будівництво племінного репродуктору на 200 голів свиноматок
  • будівництво відгодівельного комплексу потужністю 24 000 голів свиней на рік
  • виробництво біопалива з відходів сільськогосподарського виробництва.Будемо раді відповісти на будь-які ваші запитання