укр rus
Рослинництво
/
Тваринництво
Інформація про замовлення
Контакті дані
Додаткова інформація
по відправленню замовлення наші
представники зв′яжуться з вами
упродовж 1 робочого дня
Про компанію
Контакти
Написати нам
ЗMI про нас
Рослинництво Племінне свинарство Товарне свинарство
Результат ферми залежить від технологій та оптимізації витрат
10 червня, 2015
Різка девальвація гривні, з одного боку, зробила невигідним імпорт м’ясної сировини в Україну. Отже, продукція вітчизняного товарного свинарства затребувана на ринку. З іншого боку, суттєво подорожчали імпортні складові для тваринництва, а ціна товарної свинини в доларовому еквіваленті залишається на рівні минулого року. Тож отримати прибуток у товарному свинарстві в 2015 році зможуть лише ті виробники, які знайдуть внутрішній ресурс для оптимізації витрат.
 
 
 
Технології
 
Такого висновку дійшли учасники панельної дискусії «Прогнози розвитку галузі тваринництва на 2015-2016 роки», що відбулася в травні в рамках Аграрного інвестфоруму в Києві. Вітчизняних виробників свинини на дискусії представляв Василь Лимар, головний технолог ТОВ «Агропрайм Холдинг».
 
Відгодівельний комплекс ТОВ «Агропрайм Холдинг» – найбільший на півдні України. Материнське стадо комплексу – 1 260 свиноматок, що дозволяє отримувати 30 тис. голів товарних свиней на рік.
 
Материнське стадо сформовано чистопорідними свинками порід велика біла та ландрас французької селекції з власного племінного заводу, помісними свиноматками F1 порід велика біла і ландрас та чистопорідними кнурами п’єтрен і дюрок.
 
Товарне поголів’я, отримане від такого материнського ядра, досягає живої ваги 100кг за 165-170днів при витраті кормів на 1кг приросту 2,8-3,0кормових одиниць.
 
Ремонт материнського стада якісним поголів’ям з власного племзаводу – одна із запорук успіху підприємства. Весь період вирощування та відгодівлі триває не більше 180 днів. Забійний вихід – до 79%. М’яса в туші - не менше 54%.
 
Щонеділі з комплексу покупцям відвантажується 600 голів товарних свиней.
 
 
 
Зниження витрат
 
Основні джерела оптимізації витрат на виробництво продукції свинарства, як їх бачать в «Агропрайм Холдингу», – зниження витрат на енергоносії та підвищення ефективності праці.
 
Для зменшення споживання природного газу підприємство торік розпочало будівництво біогазової станції. Зараз котельня свинокомплексу на 85% забезпечується біогазом, що виробляється шляхом анаеробного зброджування гноєвих стоків. Уже завершується монтаж генераторів, що дозволить виробляти з біогазу електроенергію.
 
Підвищення ефективності праці досягається завдяки вдосконаленню технологій, навчанню та системі мотивації працівників. Середній вік працюючих на комплексі – 30-40 років. Усі мають профільну освіту, регулярно проходять курси підвищення кваліфікації на базі Одеського державного аграрного університету.
 
На комплексі 5-денний робочий тиждень, організовано доставку працівників та харчування. Оплата праці – преміальна, залежить від виробничих показників. Ключові спеціалісти забезпечені житлом за рахунок підприємства. В результаті відсутня плинність кадрів, молоді спеціалісти залишаються на селі та мотивовані показувати високий результат на виробництві.
 
 
 
 
Перспективи галузі
 
Вітчизняні виробники, які були присутні на форумі, наголошували на тому, що аграрна галузь – локомотив української економіки. Кращі агропідприємства не скорочують виробництво, навпаки, мають шанс для зміцнення позицій на ринку.
 
«Агропрайм Холдинг» за рахунок наявності власного племінного заводу, кормової бази, елеватора для зберігання зерна та комбікормового заводу має потенціал для розширення виробництва.
 
Виходячи з цього, компанія планує будівництво другої черги відгодівельного комплексу на 600 голів свиноматок. Це дозволить додатково отримувати 12000 голів товарних свиней на рік.
Інвестиційні проекти:
  • налагодження виробництва продукції рослинництва
  • будівництво племінного репродуктору на 200 голів свиноматок
  • будівництво відгодівельного комплексу потужністю 24 000 голів свиней на рік
  • виробництво біопалива з відходів сільськогосподарського виробництва.Будемо раді відповісти на будь-які ваші запитання