укр rus
Рослинництво
/
Тваринництво
Інформація про замовлення
Контакті дані
Додаткова інформація
по відправленню замовлення наші
представники зв′яжуться з вами
упродовж 1 робочого дня
Про компанію
Контакти
Написати нам
ЗMI про нас
Рослинництво Племінне свинарство Товарне свинарство Фінзвітність
Якість тварин підтверджено покупцями
16 березня, 2015

Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, племінний завод ТОВ «Агропрайм Холдинг» в минулому році на 34% збільшив обсяг продажів племінних тварин. Головний технолог підприємства Василь Лимар переконаний, що таких результатів вдалося досягти завдяки стабільній якості продукції та вдосконаленню клієнтського сервісу.

 

 

Покращення якості поголів’я

 

У січні 2014 року на племінний завод ТОВ «Агропрайм Холдинг» були завезені племінні свинки та кнури французької генетичної компанії Gene+. Вибір зупинили саме на цих тваринах, тому що вони поєднують в собі найкращі кількісні та якісні показники.

 

Генетичний потенціал племзаводу було розширено на 7 родин та 4 лінії великої білої породи і на 7 родин та 4 лінії породи ландрас.

 

Після карантину усі тварини були пробонітовані, вивчені за генетичною спорідненістю та введені в основне стадо. На основі отриманих даних було складено селекційний план, що дало можливість підібрати для кожної тварини свою тварину-поліпшувача.

 

Результат отримали вже влітку 2014 року. Французька генетика в поєднанні зі сформованою генетикою племзаводу підвищили усі основні кількісні та якісні показники.

 

 

Що дали потомкам «французи»

 

Багатоплідність перевіряємих свиноматок зросла на 1,1 порося за опорос на одну свиноматку, а для основного стада – на 1,37 порося, і тепер становить 12,4 порося/опорос на перевіряєму свиноматку і 13,37 порося/опорос – для основних свиноматок.

 

Введення нової генетики вплинуло і на збільшення маси гнізда при народженні. Даний показник збільшився на 1,82 кг/гніздо і в середньому становить 19,6 кг.

 

Відчутно збільшилась молочність свиноматок, це дозволило збільшити інтенсивність росту поросят на підсосі. В результаті отримали масу порося при відлученні у 28 днів в середньому 8,5-8,7 кг. Бачимо також підвищення середньодобових приростів і на інших ділянках вирощування.

 

Було зменшено вік досягнення живої маси 100 кг на 4-5 днів, тепер цей період становить162-165 днів. Це, в свою чергу, дало можливість знизити витрати кормів до 2,7-2,8 кормових одиниць на1 кг приросту.

 

Спостерігається зростання виходу м’яса з туші на рівні 58-60%. Також важливим фактором стало покращення якісних показників свиней. Зменшилась товщина шпику на 2 мм, збільшилась площа м'язового вічка до 55–57 мм. За конституцією тварини стали на 2–3 см довшими та більш обмускуленими, що свідчить про покращення їх м'ясних якостей.

 

 

Що дали потомкам «українці»

 

Невід'ємну роль в покращенні поголів’я зіграло приливання крові тварин нашої селекції. Завдяки цьому ми змогли покращити адаптивність свиней до наших умов, підвищити їх стресостійкість. Це дає переваги при транспортуванні та вирощуванні в неідеальних умовах, в які, переважно, попадають племінні свині після продажу.

 

Фермерські господарства в останні роки підходять до розуміння важливості забезпечення якості утримання тварин, повноцінного харчування. Але багато підприємств працює ще по старим технологіям, і саме адаптивність та стресостійкість свиней стають вирішальними при вирощуванні в таких умовах.

 

 

Як це вплинуло на результат

 

В порівнянні з 2013 роком продажі племінних тварин зросли на 40%. Всього за минулий рік було продано 1 865 племінних тварин.

 

Найбільшим попитом у покупців користуються ремонтні свинки F1- велика біла (материнська лінія) х ландрас (батьківська лінія). Середній обсяг партій, що відвантажуються, також зріс у порівнянні з минулим роком до 150 тварин.

 

Це не значить, що племзавод перестане працювати з фермерами. «Ми цінуємо кожного клієнта, забезпечуємо повний сервіс для тих, хто купує 3 тварини, і для тих, хто купує 300» – каже головний технолог підприємства Василь Лимар.

 

Лідерами по кількості закуплених тварин стали господарства Вінницької та Чернівецької областей.

 

 

Плани на 2015-й рік

 

Племзавод планує нарощувати обсяги реалізації ремонтних свинок крупним господарствам, не нехтуючи при цьому дрібними виробниками.

 

Також на племзаводі очікують збільшення в 2015 році продажів племінних тварин у чистоті, в першу чергу, кнурів. Це пов’язано зі стрімким зростанням курсу євро, яке суттєво збільшило вартість імпортного поголів’я. Репродуктивні якості кнурів-виробників, що вирощуються на племзаводі, високо оцінені покупцями, а ціна на них залишається доступною, на відміну від імпорту.

 

Що стосується експорту племінних тварин, племзавод планує збільшити поставки в Молдову та розпочати експорт в Грузію.

 

 

Відгуки клієнтів

 

Вадим Кулаксиз, зоотехнік агрокомпанії «Свобода» (Одеська обл.), основне стадо – 120 свиноматок:

 

– Перший раз закупили на племзаводі «Агропрайм Холдингу» кнурів в 2012 році. Товарне поголів’я, отримане від них, кардинально змінилося: зменшилася сальність, збільшився вихід м’яса. Що важливо, кнури не полохливі, спокійно привчаються до фантому . З тих пір регулярно купуємо кнурів на племзаводі, замінюючи старих згідно плану заміни основного стада. Який нам, до речі, допомогли скласти на племзаводі.

 

Максим Волощук, технолог ТОВ «Маяк» (Сумська обл.), основне стадо 350 свиноматок:

 

– Для запуску ферми після реконструкції у березні 2013 року комплектували поголів’я свинками і кнурцями, закупленими на племзаводі «Агропрайм Холдинг». Перед тим вивчили поголів’я та провели двотижневе навчання своїх спеціалістів на племзаводі. Задоволені отриманими результатами, і постійно купуємо ремонтний молодняк з цього заводу.

 

Сергій Грубляк, головний технолог СТОВ «Котелеве» (Чернівецька обл.), основне стадо – 4 500 свиноматок:

 

– В минулому році купили 300 ремонтних свинок. Задоволені результатом і замовили на цей рік ще 300 голів. Тварини продуктивні та легкі в управлінні.

 

 

Динаміка продажів племінного поголів’я

 

 Рік

Кількість проданих тварин

 2010 

 1193

 2011

 450

 2012

 1390

 2013

 1400

 2014

 1865

Інвестиційні проекти:
  • налагодження виробництва продукції рослинництва
  • будівництво племінного репродуктору на 200 голів свиноматок
  • будівництво відгодівельного комплексу потужністю 24 000 голів свиней на рік
  • виробництво біопалива з відходів сільськогосподарського виробництва.



















Будемо раді відповісти на будь-які ваші запитання