укр rus
Рослинництво
/
Тваринництво
Інформація про замовлення
Контакті дані
Додаткова інформація
по відправленню замовлення наші
представники зв′яжуться з вами
упродовж 1 робочого дня
Про компанію
Контакти
Написати нам
ЗMI про нас
Рослинництво Племінне свинарство Товарне свинарство Фінзвітність
Способи здешевлення раціонів
1 серпня, 2015

Коли йдеться про корми, частка яких у структурі собівартості сягає 70-75%, навіть незначна економія у межах 1-5% — це чималі суми.
Є різні способи здешевити годівлю, деякі з них описані у статті.

 

Способи зниження витрат на корми

 

1. Контроль якості вхідної сировини на поживність: уміст білка, клітковини, жиру тощо. Лабораторний контроль енергетичної цінності складових (особливо білкових) і готового комбікорму.

 

2. Уважно рахувати вартість стартерних рецептів. Дослідним шляхом перевіряти доцільність використання дорогих добавок: рибного борошна, сухої крові, ЗЦМ сухої сироватки. Порахувати їх ефективність і використовувати у тих секторах, де вони дають найбільший прибуток (наприклад, після відлучення, коли змінюється раціон).

 

Не перегодовуйте поросят. Слід пам’ятати, що ціль годівлі на дорощуванні – навчити тварин самостійно споживати корм і адаптувати їх шлунково-кишковий тракт до перетравлення грубих і дешевих кормів.

 

3. Відгодівля. Сучасна генетична селекція спрямована на збільшення пісності м'яса при низькій конверсії корму. Відповідно, чим менше накопичується енергії в туші, тим гірший апетит у свиней, крім того, у них зменшується шлунково-кишковий тракт. Тому апетит тварин потребує постійної уваги, особливо на фінальній стадії відгодівлі. Дані про споживання корму дуже важливі для планування кількісних і якісних показників рецептур. Адже з ростом тварин норма споживання корму зростає, а конверсія — погіршується.

 

4. Рівень енергії й лізину в комбікормі потрібен максимально відповідати потребам тварин. Тому упродовж відгодівлі використовуйте два «гровери» і два «фінішери». Доцільно вчасно проводити зміну корму, бо недостача лізину, так само, як і надлишок, погіршує прирости і конверсію. Як ре-зультат, зростають витрати на корми.

 

5. Розділяйте тварин за статтю: прирости свинок і кабанчиків відрізняються, відповідно, в той час, як одних перегодовуєте, інші не демонструють бажаних приростів.

 

6. Вчасно «знімайте» з відгодівлі тварин, які досягли планової маси чи переводьте їх на помірну годівлю.

 

7. Раціон для поросних свиноматок повинен відповідати їхньому фізіологічному стану (фаза поросності, вгодованість, який за рахунком опорос). Перегодовування негативно впливає на продуктивність тварин, а також спричиняє істотні перевитрати корму. Тому потрібно передбачити можливість годівлі свиноматок різними раціонами на кожному етапі поросності (ранній, середній, пізній). Найкраще для цього використовувати електронні станції годівлі.

 

Контролюйте показники якості та засвоєння корму методом біохімічного аналізу крові. Його результати допоможуть зрозуміти доступність мікро- і макроелементів, вітамінів, а також загальний фізіологічний стан тварини. Якщо показники крові не відповідають нормам, це негативно позначиться на імплантації ембріонів, розвитку та виживаності плодів, вазі поросят при народженні тощо.

 

8. Збільшуйте частку сировини у раціоні в той час, коли на неї нижча ціна. На кукурудзу, наприклад, восени та взимку, шроти дешевші взимку та навесні. Тоді ж можна робити запаси.

 

9. Контролювати тонину помелу: оптимальний розмір часточок від 600 (конверсія 1,75) до 1000-1110 мікрон (конверсія 2,0).

 

10. Екструдування підвищує засвоюваність корму на 6-8%. Слід пам’ятати, що це енергозатрат ний процес, тому робити його вигідно в нічний час за пільгових тарифів.

 

11. Використання ензимів підвищує доступність поживних речовин у кормах та, відповідно, їх засвоюваність.

 

12. Одне із принципових питань – вибір постачальника преміксів. Зараз на ринку достатня кількість компаній, як вітчизняних, так і зарубіжних, які пропонують 1-5% премікси, 10-30% БМВД та готові комбікорми. Діапазон цін дуже широкий. Однак, оскільки в Україні не вистачає спеціалізованих лабораторій, дуже складно постійно контролювати якість таких продуктів, заявлену в сертифікатах. Це дозволяє нечесним фірмам використовувати дешеві амінокислоти сумнівної якості, незахищені вітаміни, які разом з мінеральними солями в 1-3% преміксах утворюють агресивне середовище, що руйнує біологічно активні речовини кормів. Тому відповідальність за годівлю повинні нести обидві сторони, а не тільки виробники.

 

13. Рідка годівля покращує конверсію корму і прирости. Проте таке обладнання не дешевше.

 

14. Мікотоксини – «приховані вбивці» – вторинні метаболіти різних видів плісняви, грибків. Вони стабільні, можуть міститися в сировині, яка не має жодних видимих ознак ураження. Якщо зерно зберігають у неналежних умовах (закриті, без вентиляції склади), вони інтенсивно розвиваються та накопичуються.

 

Наслідки мікотоксикозів (ураження організму мікотоксинами) — ураження органів, які відповідають за обмін речовин (печінка, нирки, легені), репродуктивної та центральної нервової систем, ослаблення імунітету тощо.

 

Коли маєте лабораторне підтвердження наявності мікотоксинів, слід прийняти рішення про вибір адсорбентів і їх дозування.

 

15. Не потрібно бездумно копіювати чийсь досвіт та рекомендації. Слід пам'ятати, що кожна ферма, кожне господарство — індивідуальне і потребує особливої стратегії, підходу та розуміння ситуації.

 

 

Василь Лимар, головний технолог ТОВ "Агропрайм Холдинг" (Прибуткове свинарство, №4 (28), серпень 2015, стор.64-66)

Інвестиційні проекти:
  • налагодження виробництва продукції рослинництва
  • будівництво племінного репродуктору на 200 голів свиноматок
  • будівництво відгодівельного комплексу потужністю 24 000 голів свиней на рік
  • виробництво біопалива з відходів сільськогосподарського виробництва.



















Будемо раді відповісти на будь-які ваші запитання