укр rus
Рослинництво
/
Тваринництво
Інформація про замовлення
Контакті дані
Додаткова інформація
по відправленню замовлення наші
представники зв′яжуться з вами
упродовж 1 робочого дня
про компанію
контакти
написати нам
ЗMI про нас
Рослинництво Племінне свинарство Товарне свинарство Біопаливо
"ТОВ "Агропрайм Холдинг": коли "Прайм" справді означає "Кращий" - Інтерв'ю генерального директора Л.І. Ігнат
25 лютого, 2013
Людина-паросток, що тягнеться до сонця — сьогодні цей логотип знають у всіх без винятку регіонах України,бо саме така географія продажів відмінних племінних свинок та кнурців ТОВ «Агропрайм Холдинг». Менше ніж за сімроків у не дуже приязних до сільського господарства бессарабських степах виросло підприємство, що тепер очолює рейтинги кращих тваринницьких комплексів України. Працівники підприємства впевнені, що таким стрімким поступом завдячують команді фахівців, яка стала одним з головних чинників досягнутого. «Якщо виконувати якусь справу, то тільки на п’ять з плюсом, бути першими, кращими. Або не братися взагалі,» — переконана генеральний директор «Агропрайм Холдингу» Лариса Іванівна Ігнат. І весь колектив розділяє її філософію.
 
«Пріоритетний напрямок — свинарство»
 
 
 
 
 – Ларисо Іванівно, яку еволюцію пройшло підприємство, і чим є сьогодні?
 
– Було непросто, адже південь Одеської області – це зона з дуже складними кліматичними умовами. До того ж інколи взяті в оренду в пайщиків поля були настільки занедбаними, що трактори ховалися у бур’янах. Проте ми виросли майже до 25 тис. га ріллі і вже котрий рік поспіль упевнено тримаємося у трійці кращих підприємств регіону за обсягами зібраного врожаю. В усіх п’яти районах, де розташовані наші об’єкти, ми є основним податкоутворюючим підприємством. ли складніше, ніж «з нуля» — на місці розваленого і вщент розграбованого міжколгоспного підприємства, де росли чагарі та бродили дикі собаки.
 
 
– Коли прийняли рішення долучитися до свинарства?
 
– Від моменту створення «Агропрайм Холдингу». Ми одразу були налаштовані, що в нашій степовій зоні ризикованого рослинництва пріоритетний аграрний напрямок — тваринництво. Зрозуміло, що вирощувати велику рогату худобу важко, оскільки кліматичні умови зазвичай не дозволяють отримати соковиті і грубі корми в необхідній кількості та достатній якості. Традиційними напрямками для Півдня залишаються свинарство та вівчарство. Сьогодні для ТОВ «Агропрайм Холдинг» рослинництво і сви-нарство нероздільні. При чому, якщо до виходу відгодівельного комплексу на планові потужності ключовим було рослинництво, то зараз, коли комплекс ритмічно впродовж року реалізує товарних свиней і постійно приносить живі гроші підприємству, саме свинарство акумулює кошти для наступних етапів будівництва.
 
«Серед найважливіших досягнень те, що наші люди пишаються належністю до “Агропрайм Холдингу”»
 
– Які віхи у розвитку свинарського напрямку ТОВ «Агропрайм Холдинг» стали найпам’ятнішими?
 

– Всі роки були настільки насиченими, що ми навіть незчулися, як пролетів час. Перегляд самих лише фотографій з усіх етапів будівництва свинокомплексу займе години три-чотири — ціла історія!

У постійній круговерті пошуків, завдань, роботи у режимі «без свят і вихідних», напевне, запам’ятовуються найбільше моменти, коли нарешті бачиш результат усіх докладених зусиль і нервів: відкриття племінного репродуктора, завезення перших тварин, введення в експлуатацію відгодівельного комплексу, отримання перших опоросів.


А ще ніколи не забуду, як уперше побачила в очах жителів Жовтневого вогник довіри. Коли ми оголосили про плани побудувати сучасні високотехнологічні племінний та відгодівельний комплекси, ніхто з місцевих жителів не сприймав це всерйоз: люд надто часто обпікався пустими обіцянками, тому слухали нас із неприхованим скепсисом. Однак коли через рік на племінну ферму прибув спеціалізований транспорт із французькими свинками, навколо платформи зібрався цілий натовп. І крига скресла! Тому серед найважливіших досягнень не тільки те, що ми крок за кроком здійснюємо все заплановане, а й те, що наші люди пишаються своєю належністю до «Агро- прайм Холдингу».


– Які наступні об’єкти підприємства чекають своєї реалізації найближчим часом?

 

– Цього року плануємо завершити будівництво цеху забою та розділки продукції до туш і напівтуш, а також їх охолодження. Завдяки цьому зможемо суттєво підвищити маржинальність свинарства.


Одним із досягнень 2012-го було те, що земельний банк «Агропрайм Холдингу» збільшився на 5 тис. га. Зараз ведемо перемовини про залучення ще 4,5 тис. га в Ізмаїльському районі. До речі, на цьому майданчику колись працювала племінна вівцеферма, тому не виключено, що у майбутньому наше підприємство розширить напрямок вівчарства. Але для нас розвиток означає в першу чергу збільшення кількості завдань та відповідальності, адже вже зараз у 18-ти філіях підприємства маємо більше 6 тисяч пайовиків, що здають нам свої наділи в оренду, та майже 600 працівників.


– Завдяки яким управлінським рішенням вдається все тримати під контролем?


– Насправді, коли тільки починала працювати, була впевнена: якщо сама всього не перевірю, не вникну, то обов’язково щось полетить шкереберть. Але в нас сформувалася команда людей, які хочуть і можуть брати на себе відповідальність. Тому сьогодні вже немає потреби ледь не щодня на світанку виїжджати на перевірку всіх відділків та повертатися глупої ночі. Крім того, завдяки розвитку комунікацій налагоджений зв’язок абсолютно з усіма філіями. Зараз у нас є своя диспетчерська служба, яка щовечора надсилає у відділки плани робіт на наступний день, а зранку отримує корективи. Той самий процес і з виконаною роботою. Однак все одно виникають такі питання, які неможливо обговорити телефоном, а лише дивлячись в очі. Тому періодично наша «команда оперативного реагування» виїжджає на загальний об’їзд, як ми це називаємо, «по великому колу».


– Ларисо Іванівно, у наш емансипований вік жінка – керівник аграрного підприємства все ще залишається такою ж рідкістю, які і жінка – голова колгоспу в не такі далекі радянські часи. Як доля пов’язала вас із аграрним бізнесом?


– Чесно кажучи, досі не розумію, як потрапила на традиційно чоловічу територію (усміхається). Часто запитують: «Жінці – керівникові аграрного підприємства важче чи легше порівняно із колегами-чоловіками?» Відповідаю, що по-різному. Безперечний плюс у тому, що підлеглі, серед яких все таки переважна більшість чоловіків, стараються не підвести. Адже соромно буде, коли жінка лаятиме за недостатню наполегливість чи халатність.


«Найважливіший фактор успіху будь-якого проекту — колектив однодумців»


– Яким хочете бачити «Агропрайм Холдинг» через 5-10 років?


– Дуже хочу, щоб не сповільнювалася динаміка нашого розвитку, щоб нам вдалося отримати результати, на які розраховуємо. Тоді ми зможемо більше уваги приділити соціальній сфері. Уже зараз піклуємося про дороги, дитячі садочки і школи сіл, в яких знаходяться наші виробничі об’єкти, плануємо побудувати для працівників відгодівельного комплексу 25-квартирний будинок у Болграді. Однак хочеться більшого, зокрема, мати можливість розширити кількість соціальних програм для наших працівників, більше коштів виділяти на їх навчання та стажування.


– На кого розраховуєте і чого остерігаєтеся на шляху до реалізації задуманого?


– На жаль, із усіх декларованих програм державної підтримки АПК реально діють одиниці. Щоправда, тішать позитивні зрушення у ставленні суспільства до аграрного сектору: нарешті приходить усвідомлення, що саме АПК — це золотий фонд України.


Я переконалася, що найважливіший фактор успіху будь-якого проекту — це колектив добросовісних та відповідальних однодумців. Ми маємо таку команду. У роботі нашого багатопрофільного підприємства стільки тонкощів, що я просто не в змозі глибоко знатися на всіх аспектах, хоча, звісно, постійно вчуся, щоб розмовляти із агрономами, технологами тощо однією мовою. Тому ще один важливий фактор — атмосфера довіри. І це реально, коли є такі спеціалісти від Бога, як наш головний технолог Василь Олександрович Лимар: із першого дня співпраці в усіх питаннях, що пов’язанні із технологіями і виробництвом у свинарстві, цілковито на нього покладаюся. І результати підприємства підтверджують, що недарма.

 

Інвестиційні проекти:
  • налагодження виробництва продукції рослинництва
  • будівництво племінного репродуктору на 200 голів свиноматок
  • будівництво відгодівельного комплексу потужністю 24 000 голів свиней на рік
  • виробництво біопалива з відходів сільськогосподарського виробництва.Будемо раді відповісти на будь-які ваші запитання